4. semifinálové zápasy hádzanárske extraligy mužov

06.05.2009 Celý región

Nové Zámky 6. mája (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov postúpili do finále slovenskej extraligy. Obhajcovia titulu zvíťazili vo 4. zápase semifinále na palubovke Štartu Nové Zámky 35:30 a celú sériu vyhrali 3:1 na zápasy.
TJ Štart Nové Zámky - Tatran Prešov 30:35 (17:22)
N. Zámky: Kanás, Pčola - Hustý, Holdoš, Peťko 3, Szücs, Vadkerti 9/1, Učeň 4/4, Lubušký, Szapu 5, Šeben 1, Sivák 1, Ivanov 1, S. Mažár 6
Prešov: Krupa, Meluš - Mazúr 1, Marušák, T. Mažár 1, Mi. Urban 4, Géci, Pekár 12, Fuňak 4, Radčenko 2, Tumidalský 2, Mikéci, Kozlov 9/6, Dudáš.
Rozhodcovia: Baďura, Ondogrecula
vylúčenia: 7:7
ČK: Ivanov za tri vylúčenia - Kozlov za nastrelenie do brankára
sedemmetrové hody: 7/5 - 7/6
500 divákov.
Konečný stav série: 1:3, do finále postúpil Prešov.

Favorit z Prešova začal hneď od začiatku so snahou zamedziť podobnému prekvapeniu na svoj úkor ako pred týždňom. V prvom polčase rozvinuli ofenzívu a Pekár s Kozlovom svojimi strelami tvrdili muziku. Domácim pritom príliš nezachytali brankári a pribrzdilo ich aj veľa vylúčení. Po prestávke začali Zámčania podstatne dynamickejšie, postupne skresávali z päťgólového náskoku hostí a Vadkerti znížil na 24:25. Tatran však nakoniec zapol na vyššie obrátky a zlepšenou obranou a aj vďaka početným Krupovým zákrokom sa dopracovali k víťazstvu znamenajúcemu postup.

MŠK Považská Bystrica - 1. MHK Košice 26:31(14:9)
Najviac gólov: Firit 12/6, Frajkor 4, Ďuriš a Korňan po 3 - Strapko 7/1, Kolesár 7, Štefanisko 5
sedemmetrové hody: 7/6 - 3/1
vylúčení: 5 - 3
rozhodovali: Brunovský a Čanda